Eva Nejezová (Koukalová)

Stříháním psů jsem se začala věnovat z důvodu úpravy mých psů. V roce 1999 kdy jsem si pořídila svého psa malého černostříbřitého knírače Lucka, po kterém jsem tak toužila. K němu jsem si o rok později pořídila fenku malou kníračku Jessi stejného zbarvení. Vzhledem k tomu, že knírač jako hrubosrsté plemeno se upravuje trimováním a stříháním, začala jsem se zajímat u chovatelů o úpravu tohoto plemene. Nejdříve jsem si svoje psy upravovala sama doma ale později jsem se začala zajímat o úpravu jiných psů.

Absolvovala kurz na střihovou úpravu psů. Otevřela jsem si svůj salon FERIDE azačalas úpravou psů. Poznala jsem jak je důležitá kosmetologie a zaměřila jsem se i na tento obora své znalosti jsem prohlubovala na kurzech a seminářích paní MVDr. Rostislavy Fabíkové o dermatologii a absolvovala další kurzy na střihovou úpravu psů.

Být stříhačem není jenom práce je to především kladný vztah ke psům a zvířatům vůbec, proto se každoročně zúčastňuji seminářů a specifických kurzů a rozšiřuji si vědomosti ohledně chovu, úpravy i dermatologii k jednotlivým plemenům (viz reference). Dnes se věnuji úpravě a koupání psů, koček, hlodavců i koní.

Budu se těšit na vaší návštěvu.